KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13777095
nr 1377 7095
Mårten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, präst. Olja på duk, 37x29cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 8 februari 2021
kl 19:07:58
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
Mårten Eskil Winge
Läs mer om Mårten Eskil Winge